Dodana: 20 styczeń 2016 14:07

Zmodyfikowana: 6 maj 2016 18:54

Portale edukacyjne

Portale edukacyjne

Eduinfo

Autor: Wydawnictwo Verlag Dashofer 

Opis: Bogata baza materiałów, dokumentów, formularzy i ankiet z zakresu organizacji i zarządzania placówką oświatową, prawa edukacyjnego, awansu zawodowego nauczyciela, materiałów na lekcję, praktycznych narzędzi oraz rad eksperta.

Adres www: http://www.eduinfo.pl

Edukator

Autor: Fundacja Nauka i Wiedza

Opis: Portal edukacyjny zawierający działy:

E-publikacje - baza materiałów edukacyjnych, które zarejestrowany użytkownik może organizować we własnym repozytorium (chmura edukacyjna), tworzyć prezentacje, testy, lekcje i  kursy, tworzyć społeczności, grupy, klasy i koła zainteresowań. 

TIK Edukator - zbiór narzędzi, aplikacji i symulatorów niezbędnych w nowoczesnej edukacji.  

MAPPTIPE - innowacyjne narzędzie do tworzenia multimedialnych materiałów edukacyjnych.

Adres www: http://www.edukator.pl 

Edunews

Opis: Portal społecznościowy na temat nowoczesnej edukacji i wspierania przemian w polskiej szkole i uczelni.

Redakcja portalu prowadzi stronę EDU Publikacje - praktyczne e-poradniki dla edukatorów. Na stronie gromadzone są linki do wielu cennych polskojęzycznych publikacji edukacyjnych.

Adres www: http://www.edunews.pl

Interklasa

Autor: Fundacja - Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa

Opis: Jeden z pierwszych w Polsce, profesjonalnych portali edukacyjnych, przeznaczony dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Znajdują się na nim aktualne informacje, multimedialne pomoce naukowe, animacje edukacyjne, testy egzaminacyjne i porady, serwisy tematyczne, materiały filmowe, scenariusze lekcji, prezentacje dydaktyczne. Użytkownicy mogą korzystać z poczty, wirtualnej klasy (narzędzie wspomagające nauczanie na odległość), czatu i forum.

Adres www: http://www.interklasa.pl

Khan Academy

Autor: Khan Academy (edukacyjna organizacja non-profit)

Opis: Na stronie zamieszczane są darmowe lekcje i kursy (w postaci filmów), dotyczące m. in. matematyki, historii, medycyny, fizyki, chemii, biologii, astronomii, ekonomii i informatyki, dostępne do nauki online na każdym poziomie: podstawowym, średnim i wyższym.

Adres www: https://pl.khanacademy.org

Nauczyciel.pl

Autor: Young Digital Planet SA

Opis: Na portalu znajdują się wysokiej jakości zasoby edukacyjne (m.in. interaktywne zadania, animacje, filmy, ilustracje, pokazy slajdów, symulacje, mapy, lekcje uczniowskie i nauczycielskie) oraz narzędzia do zarządzania nimi, tworzenia własnych prezentacji i zadań. Zasoby dostosowane są do wszystkich etapów edukacyjnych, od nauczania zintegrowanego po etap ponadgimnazjalny.

Wszystkie zasoby dostępne w portalu można obejrzeć, korzystając z udostępnionej wersji demonstracyjnej – po upływie kilkudziesięciu sekund wyświetla się komunikat informujący o konieczności wykupienia odpowiedniej licencji.

Adres www: http://nauczyciel.pl

Profesor.pl

Autor: Wydawnictwo Edgard

Opis: Serwis edukacyjny przeznaczony dla nauczycieli, uczniów i studentów. Publikuje materiały edukacyjne opracowane przez nauczycieli m.in. artykuły na temat awansu zawodowego, programy nauczania, przykładowe plany rozwojowe, scenariusze lekcji, artykuły i materiały o tematyce pedagogicznej, sprawdziany i testy,  zadania i ćwiczenia oraz przykładowe wypracowania.
Portal prowadzi bazę korepetytorów oraz forum dyskusyjne.

Adres www: http://www.profesor.pl

Scholaris

Autor: Ośrodek Rozwoju Edukacji

Opis: Portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne (scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy), dostosowane do wszystkich poziomów nauczania szkolnego, oraz zasoby pomocne w edukacji 3, 4, 5 i 6-latków. Zamieszczone materiały zgodne są z nową podstawą programową, kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.

Adres www: http://www.scholaris.pl

Scientix

Autor: Portal powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej, jest zarządzany przez Europejską Sieć Szkolną (ang. EUN) w ramach 7PR UE. Europejska Sieć Szkolna to konsorcjum 30 ministerstw edukacji z krajów europejskich.

Opis: Scientix to projekt promujący i wspierający ogólnoeuropejską współpracę osób zawodowo zajmujących się nauczaniem przedmiotów ścisłych. Na portalu internetowym Scientox - Społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie gromadzone są informacje o europejskich projektach edukacyjnych dotyczących przedmiotów ścisłych, aktyalne informacje o stanie rzeczy w praktyce i w badaniach naukowych. Można przejrzeć repozytorium zasobów projektu i znaleźć inspirację do prowadzonych lekcji

Adres www: http://scientix.eu

Szkolnictwo.pl

Opis: Szkolnictwo.pl to Ogólnopolski Katalog Szkół i Platforma Edukacyjna. Katalog zawiera szczegółowe informacje o ponad 30.000 szkół w Polsce. Na Platformie Edukacyjnej znajdują się lekcje i testy umożliwiające zdobywanie wiedzy przez Internet z takich dziedzin jak: angielski, niemiecki, matematyka, biologia, historia, WOS, język polski, informatyka, chemia, prawo jazdy - materiały. Aby korzystać z platformy należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Adres www: http://www.szkolnictwo.pl

Wystapienia edu..pl

Autor: Janusz S. Wierzbicki

Opis: Serwis poświęcony technikom wystąpień publicznych. Znajdziemy w nim serię artykułów stanowiących kompedium wiedzy na ten temat, polecane książki oraz serwisy WWW związane z przygotowaniem i prowadzeniem wystąpień, prezentacji, jak również informacje na temat szkoleń.

Adres www: http://wystapienia.edu.pl/