Dodana: 17 październik 2018 17:08

Zmodyfikowana: 17 październik 2018 17:08

Relacja ze spotkania autorskiego z Barbarą Mikulską

Dnia 09.10.2018 r. w ramach 9 edycji Podlaskich Spotkań z Pisarzami w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku gościliśmy pisarkę - Panią Barbarę Mikulską, autorkę książek i opowiadań fantastycznych, magicznych a zarazem przejmujących i przenoszących nas do innego świata.

Autorka tworzy literaturę dziecięcą, młodzieżową oraz dla dorosłych. W zasobach biblioteki pedagogicznej znajdują się następujące tytuły: „Myszka Hania”, : „Łzy Boga Deszczu. Nosicielka”, : „Łzy Boga Deszczu. Porwanie”, "Smutna dziewczyna". Już 19 października ukaże się jej nowa książka "Bestie".

Pierwsza książka Pani Barbary Mikulskiej pt. „Myszka Hania” została nagrodzona przez jury plebiscytu "Najlepsza książka na Gwiazdkę".

Licznie zgromadzona młodzież zadając pytania autorce zaspokajała swoją ciekawość i rozwiewała wątpliwości dotyczące treści opowiadań z książki „Smutna dziewczyna” i powieści „Łzy Boga Deszczu. Nosicielka”. Na spotkaniu obecna była również Pani Joanna Czarkowska z wydawnictwa Alegoria, która zaproponowała dwa zadania dla młodzieży. Pierwsze polegało na nadesłaniu do wydawnictwa opowiadania napisanego według podanych wytycznych, drugie na odgadnięciu zakończenia przeczytanego fragmentu utworu. Uczniowie szybko i bezbłędnie wykonali zadanie.

Na zakończenie spotkania pisarka cierpliwie rozdawała autografy i robiła pamiątkowe zdjęcia z młodzieżą.