Dodana: 26 październik 2016 12:01

Zmodyfikowana: 26 październik 2016 12:01

Wykształcony Stażysta – Turystyczny Specjalista

Wraz z początkiem wakacji uczniowie klas technicznych Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach, realizujący unijny projekt "Wykształcony stażysta - turystyczny specjalista" wyruszyli na pięciotygodniowy podbój świata w branży turystycznej – zdobywali zawodowe doświadczenie w placówkach związanych z turystyką w całej Polsce. Miasta, w których pracowała młodzież to: Kraków, Gdańsk, Sopot, Władysławowo, Giżycko, Karpacz, Ełk, pobliski Stary Folwark oraz rodzime Suwałki.

36 osób miało okazję do sprawdzenia w zakładzie pracy własnych umiejętności zawodowych i językowych, a także cech charakteru, szczególnej odpowiedzialności, punktualności, wytrwałości, gościnności, życzliwości i otwartości na klienta.

Po pracy niektórzy wracali do domów, a inni na trasy turystyczne, by poznawać historię miasta i ciekawe miejsca.

Zdobyte doświadczenie potwierdzone zostało certyfikatem ukończenia stażu i referencjami od pracodawcy oraz otrzymaną zapłatą za pracę – stypendium stażysty.

Czas stażu był również okazją do swoistych wakacji dla rodziców uczniów. Wielu z nich przerwało choć na chwilę własne obowiązki i zajęcia, po to, by móc odwiedzić swoje pociechy i przy okazji poczuć się w roli turysty lub wczasowicza, z prywatnym, własnym przewodnikiem po mieście.