Znajdź swoje łomżyńskie korzenie! Spotkanie z prof. Ryszardem M. Laskowskim

Znajdź swoje łomżyńskie korzenie! Spotkanie z prof. Ryszardem M. Laskowskim

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone poszukiwaniu własnych korzeni, odkrywaniu historii nazwisk i tropieniu prywatnych genealogii łomżyńskich.

Spotkanie z prof. Ryszardem M. Laskowskim pt. „Kolokacje i peregrynacje w XVII wieku na przykładzie rodu Laskowskich h. Dabrowa” odbędzie się 21 czerwca 2019 r.(piątek), godz. 16.15, w siedzibie ŁTN, ul. Długa 13.

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowego proponuje również zapoznanie się z nową stroną internetową, która jest efektem realizacji projektu: „Poznanie i pamięć: dziedzictwo historycznej ziemi łomżyńskiej w źródłach (XV-XX wiek). Tożsamość osób i miejsc – w 600-lecie praw miejskich Łomży: grodu ziemi łomżyńskiej (XIV-XVIII w.), stolicy departamentu (1807-1815) i guberni (1867-1918)”. Zawiera ona materiały źródłowe o historycznej ziemi łomżyńskiej: miejscach i osobach z tym terenem związanych. Publikowane na niej materiały i źródła stanowią dobry punkt wyjścia do poszukiwania własnych korzeni i rozpoznania tożsamości mieszkańców Łomżyńskiego.

Zapraszamy do jej odwiedzania: www.name.lomza.pl

Szczegóły w załącznikach.