Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego "Czytanie jest the best"

12 kwietnia odbyła się gala rozdania nagródWojewódzkiego Konkurs Plastycznego ,,Czytanie jest the best". Konkurs corocznie towarzyszy kwietniowym Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku, jego organizatorami są: Fundacja ,,Sąsiedzi”, białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. 

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół. Polega na wykonaniu ilustracji do książki ulubionego autora lub plakatu promującego czytanie, Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku i (lub) Festiwal ,,Na pograniczu kultur”. Corocznie prace oceniają pracownicy Galerii Slendzińskich ( w tym roku panie Izabela Korolczuk i Milena Wysocka).

Nagrodzone prace są eksponowane podczas targów w Operze i Filharmonii Podlaskiej, potem w Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, zaś prace wyróżnione można oglądać w filiach nr 7 i 8 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

W 2019 r. na konkurs wpłynęły 234 prace:

  • 108 w kategorii A - klasy I – III szkoły podstawowej,
  • 71 w kategorii B - klasy IV – VI szkoły podstawowej,
  • 37 w kategorii C - klasy VII – VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum,
  • 18 w kategorii D - szkoły ponadpodstawowe.

Prace nadesłano z 65 szkół z terenu województwa podlaskiego, w tym:

I. Szkoły Podstawowe

  • w Białymstoku:
    • nr 1, nr 2, nr 4, nr 8, nr 15, nr 16, nr 22, nr 24, nr 28,
      nr 37, nr 43, nr 44, nr 45, nr 47, nr 48, nr 49, nr 50, ZSP nr 1, SP Sióstr Misjonarek w Białymstoku,
  • z województwa podlaskiego, w:
    • Augustowie (nr 2 i nr 4), Babikach, Boguszach, Choroszczy, Czarnej Wsi Kościelnej, Dąbrówce Kościelnej, Dolistowie, Domanowie, Drozdowie, Grajewie (nr 2 i  nr 4), Jaświłach, Hajnówce (nr 4), Juchnowcu Górnym, Kleosinie, Knyszynie, Łapach (nr 1), Łomży (nr 4), Łubinie Kościelnym, Kuleszach Kościelnych, Kołakach Kościelnych, Poświętnem, Sokołach, Suchodolinie, Suwałkach (nr 10), Szepietowie, Śniadowie, Turośni Dolnej, Turośni Kościelnej, Wojnach-Krupach, Wysokiem Mazowieckiem (nr 1 i nr 2), Zabielu

II. Szkoły ponadpodstawowe

  • w Białymstoku:
    • Zespół Szkół Rolniczych, Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych, Zespół Szkół Elektrycznych, ZSOiT, VI LO w Białymstoku
  • z województwa podlaskiego:
    • Technikum Specjalne w Goniądzu, LO w Siemiatyczach, LO w Sokółce, I LO w Suwałkach, Zespół Szkół w Suwałkach, Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem,

Jury nagrodziło łącznie około 40 osób (lista laureatów w załączeniu).

Nagrody i wyróżnienia pierwszego dnia targów (12 kwietnia 2019 r.) na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wręczył laureatom popularny pisarz Grzegorz Kasdepke (któremu bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę).

Źródło:  https://tnbspbial.blogspot.com/