EduMATRIX w Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym

Obszar tematyczny Edukacja wczesnoszkolna
Typ zasobu Artykuły
Tytuł EduMATRIX w Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym
Etap edukacyjny I etap edukacji
Opis

EduMATRIX w Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła we współdziałaniu z Centrum Edukacji Nauczycieli
w Suwałkach jako jedyna w województwie podlaskim nawiązała współpracę z producentem nowatorskiej pomocy dydaktycznej – EduMATRIX. Jest to narzędzie wspomagające nauczycieli w nauce programowania nazywane „drewnianym komputerem”, które zostało opatentowane i wyprodukowane przez firmę Pilch.
Zestaw EduMATRIX przeznaczony jest dla dwóch uczniów. Każdy posiada dwie identyczne plansze nazywane matrycami i ponad 200 drewnianych bloczków funkcyjnych. Zestawy wykonano z wyjątkową precyzją z najwyższej jakości materiałów.
Wspólnym celem wszystkich nauczycieli korzystających na zajęciach z EduMATRIX jest wprowadzenie uczniów w niezwykły świat myślenia komputacyjnego, czyli racjonalnego rozwiązania problemu, wykorzystując kompetencje i umiejętności z zakresu podstaw programowania bez użycia sprzętu komputerowego.
Jako pierwsi z EduMATRIX zapoznali się rodzice uczniów klasy I. Wychowawca zaprezentował zestawy oraz poinformował o możliwości wykorzystania ich na każdych zajęciach edukacyjnych. Rodzice mogli przetestować EduMATRIX podczas zadań zaproponowanych przez nauczyciela. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w dzisiejszych czasach, kiedy komputer, tablet, telefon towarzyszą dziecku na każdym kroku, taka pomoc dydaktyczna jak EduMATRIX jest doskonałą alternatywą do rozwijania abstrakcyjnego myślenia.

Aleksandra Bułak
Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym

Autor Aleksandra Bułak - Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym
Zgłoszone przez Danuta Moroz - Centrum edukacji Nauczycieli w Suwałkach

Załączniki

Dodana: 22 listopad 2017 13:07

Zmodyfikowana: 22 listopad 2017 13:08