Dodana: 10 październik 2016 14:45

Zmodyfikowana: 27 październik 2016 11:14

"Deutsch mit Socke" w Białymstoku

W dniu 29.09.2016 r. uczniowie szkół województwa podlaskiego uczestniczyli  w programie edukacyjnym produkowanym przez niemiecką telewizję  WDR Deutsch mit Socke .

Program prowadzony był na żywo  z udziałem  zgromadzonej widowni. Około 90 uczniów miało niepowtarzalną okazję poznać bohaterów, którzy bawią ich rówieśników w Niemczech.

Pani Krystyna Łuniewska (konsultant ds.języka niemieckiego) przywitała  publiczność.

Pan David Fermer ,  Esther (aktorzy) i ich towarzysz Pan Skarpeta przedstawili się, używając różnych niekonwencjonalnych metod. Dowiedzieliśmy się jak się nazywają , ile mają lat, z jakiego kraju przyjechali, a także które potrawy uwielbiają.

Publiczność z entuzjazmem reagowała na pytania. Niemal po każdym zadaniu pojawiał się las rąk chętnych do odpowiedzi. Prowadzący z uwagą słuchali młodej widowni.

Esther w trakcie spotkania z uczniami wykorzystywała cały wachlarz warsztatu aktorskiego do porozumienia z małymi dziećmi. Można było podziwiać jej kunszt  „na żywo,” ale widoczna była też na ekranie. To było niezwykłe. Wywołało  duże zaciekawienie ze strony widowni.

Czas na szarady. Siedmiu wybrańców przedstawia, pozostali zgadują . Trudne, ale tylko troszeczkę .

Dzieci otrzymały „Książke o moich przyjaciołach”(Mein Freunde Buch).Na kartach książeczki są zwroty i wyrażenia, które były używane podczas spektaklu przez aktorów.

Esther zdobyła serca wszystkich dzieci. Na koniec, więc ustawiła się kolejka do Esther po autograf.

Niekonwencjonalna lekcja języka niemieckiego. Okazuje się, że  przyjaciół można mieć na całym świecie,  trzeba tylko jakoś się „dogadać”. Nauka jeszcze jednego języka… ? Może warto. Na pewno na tej sali były dzieci, które nowo zdobyte doświadczenia będą potrafiły wykorzystać.

Życzymy im powodzenia !

Oprac. J. Bakier