Młodzież siemiatyckiego LO w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Obszar tematyczny Biblioteki szkolne
Typ zasobu Artykuły
Tytuł Młodzież siemiatyckiego LO w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Etap edukacyjny IV etap edukacji
Opis

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach organizuje wiele ciekawych imprez czytelniczych, a informacje o nich są zamieszczane również na stronie internetowej  Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Zainteresowanie naszych uczniów wzbudziła w tym roku m. in.  Kawiarenka czytelnicza zorganizowana w ramach projektu Kreatywny czytelnik, którego jedną z liderek jest nauczycielka naszej szkoły pani Urszula Jermakowicz.

Młodzież udowodniła, że czyta i umie mówić o literaturze spędzając popołudnie 24 maja 2017 r. na czytaniu fragmentów ulubionych książek. Spotkanie miłośników literatury z kilku szkół miało miejsce w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznejw Siemiatyczach.

Wśród pozycji zaproponowanych przez uczniów naszego LO znalazły się różne gatunki powieściowe. Michał zachęcał do czytania literatury fantasy przytaczając fragmenty „Wojny o Raj” Stephena Lawheada oraz  „Diabła w aksamitach” Johna Dicksona Carra. Również fantastykę, bo książki z cyklu „Szklany tron” autorstwa Sarah J. Maas, promowała Ania. Ola pozostała wierna klasyce powieści detektywistycznej i odczytała fragment „Przygód Sherlocka Holmesa” Arthura Conana Doyle’a. Angelika wzruszyła „kawiarenkowiczów” kultową już książką „Oskar i pani Róża” Érica-Emmanuela Schmitta. Wiola, choć proponowała „Intruza” Stephanie Meyer, powieść z pogranicza grozy i fantastyki, to odczytała z niej piękny fragment o miłości. Weronika zaintrygowała młodych czytelników książką „Numery” Rachel Ward, w której bohaterka zmaga się ze swoim tajemniczym talentem i próbuje zmieniać przeznaczenie.

http://mbp.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=111:kawiarenka-czytelnicza-2&catid=32&Itemid=153

Konkurs literacki „Wiem! Znam to miejsce!” o „Kryształową Ankę” to kolejne wydarzenie, które zainteresowało uczniów naszej szkoły. By wziąć udział w konkursie należało napisać tekst literacki, którego akcja rozgrywać się będzie współcześnie w Siemiatyczach bądź okolicy.  Opowiadanie „Pamięć” uczennicy drugiej klasy naszego LO, Aleksandry Kasperuk, zostało docenione przez jury „za niezwykłą dojrzałość obserwacji, narratorskie wyczucie a zarazem świeżość i pozytywną nonszalancję formy i języka”. Jako laureatka konkursu Ola otrzymała statuetkę „Kryształowej Anki” (tym cenniejszą, że konkurs odbył się po raz pierwszy) oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Miasta Siemiatycze.

http://mbp.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=119:krysztalowa-anka-2017-nagrody-rozdane&catid=22&Itemid=125

Oprac. Jolanta Grzymkowska

Autor Jolanta Grzymkowska
Zgłoszone przez Olga Topolewska, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Dodana: 24 grudzień 2018 12:17

Zmodyfikowana: 24 grudzień 2018 12:17