Sukces ucznia ZSCKR w Sejnach w Konkursie NIESAMOWITA MASZYNA Politechniki Białostockiej

Obszar tematyczny Kształcenie zawodowe
Typ zasobu Artykuły
Tytuł Sukces ucznia ZSCKR w Sejnach w Konkursie NIESAMOWITA MASZYNA Politechniki Białostockiej
Etap edukacyjny IV etap edukacji
Opis

Sukces ucznia ZSCKR w Sejnach w Konkursie NIESAMOWITA MASZYNA Politechniki Białostockiej

Z dumą informujemy, że Wojciech Balewicz – uczeń ZSCKR w Sejnach – zajął II miejsce w Wielkim Finale Konkursu NIESAMOWITA MASZYNA ogłoszonego przez Politechnikę Białostocką.
Wojtek jest uczniem klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Jego opiekunem merytorycznym jest pan Andrzej Jankowski – nauczyciel fizyki w ZSCKR w Sejnach. Zgłaszając się do konkursu, Wojtek podjął się zadania polegającego na zbudowaniu własnej wersji tzw. maszyny Rube'a Goldberga – niesamowitej maszyny, której zasada funkcjonowania przypomina domino – wykonuje ona w złożony sposób bardzo proste czynności. Kostki domina zostały tu zastąpione przez inne przedmioty. Ich dobór oraz efekt końcowy pozostawiono wyobraźni młodych konstruktorów.

     


Adresatami konkursu byli kreatywni uczniowie klas maturalnych, którym bliska jest tematyka z zakresu fizyki, konstruowania oraz wprawiania obiektów w ruch. Mieli oni nagrać film przedstawiający funkcjonowanie zbudowanej przez siebie maszyny i opublikować go w internecie. Jury, po obejrzeniu prac, wyłoniło cztery najlepsze, zapraszając ich autorów na wielki finał, który odbył się 12 stycznia na Politechnice Białostockiej. Finaliści, a wśród nich także Wojtek Balewicz z ZSCKR w Sejnach, zaprezentowali na żywo działanie zbudowanych przez siebie maszyn, walcząc o nagrody główne – indeksy na studia oraz nagrody pieniężne. Wojtek zajął II miejsce, otrzymując nagrodę o wartości 1700,- zł.

Film prezentujący niesamowitą maszynę Wojtka Balewicza z ZSCKR w Sejnach

Więcej informacji na temat konkursu na stronie Politechniki Białostockiej

Autor Aneta Kisiel - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach
Zgłoszone przez Andrzej Staszczyk - Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach

Załączniki

Dodana: 19 styczeń 2018 12:37

Zmodyfikowana: 23 styczeń 2018 22:04