Dodana: 19 wrzesień 2019 16:15

Zmodyfikowana: 19 wrzesień 2019 16:15

Mapa Karier - Sieć nauczycieli prowadzących zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego oraz bezpłatne warsztaty w CEN w Suwałkach

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach zaprasza na pierwsze z cyklu spotkań "Sieć nauczycieli prowadzących zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego”, które odbędzie się we wtorek, 1 października 2019 roku w godzinach 15:00-19:00 w siedzibie Centrum przy ul. Mikołaja Reja 67B, w sali nr 4.

Do pracy w sieci zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Ofertę kierujemy w szczególności do wychowawców, nauczycieli doradców zawodowych lub realizujących zadania doradcy zawodowego w szkole.

W trakcie warsztatów zaproponujemy wiele gotowych pomysłów na lekcje – od kolorowanek poprzez gry, zabawy i karty pracy do planowania ścieżki rozwoju zawodowego. Zgromadzone w jednym miejscu materiały i narzędzia „Mapy Karier”, ułatwią i uatrakcyjnią Państwu pracę z uczniami.

Zapisy przyjmujemy do dnia 30 września 2019 r. poprzez formularz na stronie Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Liczba miejsc ograniczona.

Uwaga: Prosimy o przyniesienie na spotkanie smartfonu lub tabletu.

W programie:

  • 15:00-16:00 Planowanie pracy sieci – Podstawy prawne doradztwa zawodowego. Zasoby do pracy. Wymiana doświadczeń nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego – Danuta Moroz, Andrzej Staszczyk – Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach;

  • 16:00-19:00 Bezpłatne warsztaty – Prezentacja „Mapy Karier”, interaktywnego i darmowego narzędzia doradztwa zawodowego w szkole oraz jego wykorzystania w pracy z uczniami Klaudia Stano, Krzysztof Chojecki przedstawiciele firmy Katalyst Education.

Informacja o prowadzących warsztaty:

Klaudia Stano - koordynatorka projektów edukacyjnych w fundacji Katalyst Education, w której zajmuje się nawiązywaniem kontaktów z partnerami, tworzeniem materiałów edukacyjnych oraz prowadzeniem warsztatów z wykorzystania naszych narzędzi (Mapa Karier, Pi-stacja) i doradztwa zawodowego. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Krzysztof Chojecki - pomysłodawca i współtwórca projektu edukacyjnego "Pi-stacja Matematyka" (www.pistacja.tv) opartego na krótkich filmach skrojonych na miarę nowej podstawy programowej. Szkoli nauczycieli w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii w edukacji, którymi się pasjonuje; specjalista do spraw edukacji w fundacji Katalyst Education, członek grupy Superbelfrzy RP, zrzeszającej najbardziej innowacyjnych nauczycieli w Polsce. Autor popularnego kanału na YouTube " Krzysztof Chojecki - nauczyciel matematyki".