Dodana: 26 październik 2016 13:10

Zmodyfikowana: 26 październik 2016 13:10

Rozwój Kariery Bez Bariery

W dniach 18.09 – 9.10.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach wyjechali na trzy tygodnie do południowo-wschodniej Irlandii, do miasta Youghal.

Celem wyjazdu na Zieloną Wyspę było zdobycie doświadczenia zawodowego w zagranicznej branży turystycznej.

Młodzi mieli okazję doskonalić umiejętności językowe, nie tylko w czasie przewidzianych zajęć z języka angielskiego, ale także podczas pracy w hotelach, punktach informacji turystycznej i biurach turystycznych oraz podczas pobytu u rodzin, które ich gościły. Poznali zwyczaje, tradycje, kuchnię i życie codzienne mieszkańców. Dodatkowym walorem wyjazdu były wycieczki krajoznawcze. Młodzież wspomina wyjazdy do miejscowości Lismore, na klify i w góry. O tamtejszych widokach, krajobrazach mówi, że nie da się ich opisać słowami, są po prostu przepiękne.

Do plusów i korzyści wyjazdu młodzież zalicza m. in. zdobycie doświadczenia zawodowego w zagranicznym obiekcie, potwierdzonego dokumentami: certyfikatem ukończenia stażu za granicą i rekomendacjami. Podkreśla również przełamanie różnych barier: językowych, społecznych, wewnętrznych, lepsze poznanie siebie oraz zdobycie nowych znajomości i przyjaciół.

Pobyt w Irlandii był dla młodzieży wyjątkowym przeżyciem, które zostanie zapamiętane przez nią na bardzo długo.