Promocja książki Małgorzaty K. Frąckiewicz „Słownik nazwisk łomżan (XV-XIX wiek)”

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów i Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zapraszają na promocję książki Małgorzaty K. Frąckiewicz „Słownik nazwisk łomżan (XV-XIX wiek)”.

Spotkanie odbędzie się 20 września 2018 r. (czwartek), o godz. 17.00,  w Sali na Poddaszu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, ul. Długa 13.

Małgorzata Krystyna Frąckiewicz – doktor nauk humanistycznych, językoznawca polonistyczny, metodyk, adiunkt w Instytucie Języka Polskiego (Zakład Współczesnego Języka Polskiego) Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysłodawczyni spotkań i warsztatów genealogicznych promujących nazwiska łomżyńskie jako element tożsamości i dziedzictwa kulturowego – form popularyzacji historii. Członek zarządu Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży, członek TPZŁ i Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” im. S. Zagórskiego w Łomży, Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Łomży.

 

Więcej o nowej publikacji: http://ltn2.nazwa.pl/wp/2018/07/20/slownik-nazwisk-lomzan-xv-xix-wiek-malgorzata-k-frackiewicz/