X Konferencja Metodyczna – Rozwój kształcenia zawodowego warunkiem rozwoju regionu

Obszar tematyczny Kształcenie zawodowe
Typ zasobu Artykuły
Tytuł X Konferencja Metodyczna – Rozwój kształcenia zawodowego warunkiem rozwoju regionu
Etap edukacyjny IV etap edukacji
Opis

Jak zwykle w kwietniu każdego roku Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach zorganizowało konferencję metodyczną skierowaną do do dyrektorów i nauczycieli pracujących w szkołach zawodowych. Tegoroczna X Konferencja Metodyczna nosiła tytuł Rozwój kształcenia zawodowego warunkiem rozwoju regionu.


W jej trakcie uczestnicy mogli usłyszeć odpowiedzi na usłyszeć odpowiediz na wiele nurtujących ich pytań i przedyskutować sposoby realizacji niektórych zadań.
Grzegorz Wilczyński – Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach przedstawił Zmiany w kształceniu zawodowym.
Leszek Dec – prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach omówił Znaczenie szkolnictwa zawodowego dla rozwoju przedsiębiorczości województwa.
Bogdan Kruszakin – kierownik Wydziału Edukacji dla Rynku Pracy w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie przedstawił jak powinno przebiegać Planowanie procesu dydaktycznego z wykorzystaniem nowych podstaw programowych.
Kamil Czarniawski – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach zaprezentował Model finansowania kształcenia zawodowego.
Dyrektorzy szkół zawodowych i pracodawcy zaprezentowali Dobre praktyki realizowane w szkołach i przedsiębiorstwach naszego regionu.

Autor Andrzej Staszczyk - Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach
Zgłoszone przez Andrzej Staszczyk - nauczyciel konsultant Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach

Dodana: 17 kwiecień 2019 12:35

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2019 12:35