Dodana: 24 kwiecień 2017 08:20

Zmodyfikowana: 24 kwiecień 2017 10:25

6 Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Rozpoczęły się VI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, które potrwają do niedzieli. Białystok jest jednym z miast polskich, które organizują targi książki. Znakomita lokalizacja imprez targowych (centrum miasta), a także fakt, że to jedyne targi książki w północno-wschodniej Polsce, wpływa na dużą popularność imprezy.

Na targi książki do Białegostoku przyjechały czołowe wydawnictwa. Imprezie towarzyszy festiwal literacki "Na pograniczu kultur", w ramach którego odbywają się warsztaty literackie oraz dziennikarskie, spotkania z wybitnymi pisarzami, konkursy literackie, warsztaty dla dzieci i młodzieży i liczne działania edukacyjne.

Dziś gośćmi na targach były dzieci i młodzież z białostockich szkół. Spotkały się z Anną Onichimowską, Joanną Olech, Danielem Mizielińskim, Renatą Piątkowską, Agnieszką Frączek, Martą H. Milewską, Michałem Zawadką. Imprezy miały żywiołowy charakter. Dzieci zadawały mnóstwo pytań autorom, uczestniczyły w quizach. Wśród prowadzących wystąpił znany twórca literatury dziecięcej Grzegorz Kasdepke, który organizował show i sprawiał, że spotkanie zamieniało się w fantastyczną zabawę. Ponadto dzieci mogły eksperymentować, zdobywać wiedzę i umiejętności uczestnicząc w ciekawych warsztatach.

Podczas VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku rozdano nagrody laureatom drugiej edycji konkursu plastycznego Czytanie jest the best, który organizuje białostocki oddział TNBSP wspólnie z Fundacja Sąsiedzi oraz Szkołą Podstawową Nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku od roku 2014 roku wspiera organizacyjnie festiwal, przeprowadzając rejestrację dzieci i młodzieży na warsztaty i spotkania autorskie.

oprac. Elżbieta Korzeniecka