O bokach i kątach w trójkątach

Obszar tematyczny Edukacja matematyczna
Typ zasobu Materiały interaktywne
Tytuł O bokach i kątach w trójkątach
Etap edukacyjny
  • II etap edukacji
  • III etap edukacji
  • IV etap edukacji
Opis

I miejsce w konkursie "Materiały edukacyjne w pracy nowatorskiego nauczyciela" 2018

Cele: Poznanie podstawowych własnosci trójkąta oraz ich zastosowanie

Zagadnienia zawarte w kursie gotyczą podstawowych informacji o trójkątach i ich własnościach. Kurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły gimnazjalnej lub uczniów klas pierwszych szkoły ponadgimnazjalnej. Może być wykorzystany również w szkole podstawowej realizujacej program nauczania matematyki zgodnie z nową podstawą programową.

Kurs rozpoczyna się wstępem, w którym kolejno prezentuje się 5 róznych rysunków. Mają one naprowadzić uczniów do odgadnięcia tematyki lekcji. Ostateczną podpowiedź mozna sprawdzić za pomocą przycisku "Sprawdź opdowiedź". Następnie prezentuje się 5 praktycznych przykładów, gdzie występują trójkąty. Część wstępną kończy przedstawienie uczniom tematu lekcji, treści lekcji oraz oczekiwanych rezultatów (umiejętnosci).

W części głównej lekcji prezentuje się podstawowe informacje dotyczące trójkątów oraz ich podstawowe własnosci, które mogą być wykorzystywane w praktyce (3 przykłady). Propozycje 5 zadań dołączonych do kursu pomogą w utrwaleniu prezentowanych treści.

Kurs kończy się testen, składajacym się z 15 zadań róznego typu, pozwalajacym sprawdzić zdobytą na lekcji wiedzę.

Do realizacji prezentowanych zagadnień w "dobrej klasie" powinna wystarczyć 1 godzina lekcyjna. Test sprawdzajacy może być też wykonany na następnej lekcji.

Uwaga. Pliki w załącznikach mają rózne formaty. Należy je pobrać na dysk komputera.

Autor Zbigniew Kazimierowicz
Zgłoszone przez Zbigniew Kazimierowicz

Załączniki

Dodana: 6 wrzesień 2018 14:31

Zmodyfikowana: 6 wrzesień 2018 14:38