Dodana: 25 styczeń 2017 11:49

Zmodyfikowana: 25 styczeń 2017 12:33

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach realizują innowacyjny program edukacyjny Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo polegający na założeniu realnie działającej firmy.

Klasa III Technikum w ramach zajęć z ekonomii w praktyce zarejestrowała na platformie internetowej programu miniprzedsiębiorstwo „U Turysty”. Młodzież uruchomi na terenie szkoły mały sklepik, w którym sprzedawane będą tanie, świeże i zdrowe kanapki, gofry oraz ciepłe napoje.

Uczniowie – wspólnicy miniprzedsiębiorstwa samodzielnie opracowali pomysł na produkt, przygotowali biznesplan przedsięwzięcia, zgromadzili niezbędny kapitał, podjęli działania marketingowe – przygotowali plakaty, film promocyjny i profil na Facebooku, produkują i sprzedają swoje produkty, podejmują ryzyko biznesowe oraz prowadzą dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa.

Celem programu, którego autorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

oprac. Anna Romanowska