Dodana: 9 marzec 2017 14:28

Zmodyfikowana: 10 marzec 2017 12:43

Konferencja podsumowująca projekt

W poniedziałek 5 grudnia 2016 roku odbyła się konferencja Książka to dopiero początek ... . Organizatorami konferencji byli: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku we współpracy z Goethe Institut w Warszawie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Białymstoku.

Program konferencji był adresowany do nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli języka niemieckiego. W programie zaplanowano realizację projektów czytelniczych: „Niemiecka literatura – czytamy to co dobre!” oraz „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”, podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2016,  oraz prezentację wyników konkursów o bibliotece oragnizowanych przez Szkołę Podfstawową nr 21 w Białymstoku.

Na spotkanie przybyli licznie zaproszeni goście - 177 uczestników, w tym nauczyciele i uczniowie szkół uczestniczących w projektach. Konferencję uroczyście otworzył pan dyrektor Zdzisław Babicz.

W części podsumowującej projekt "Podlaskie Spotkania z Pisarzami" wystąpiła Olga Topolewska z krótkim sprawozdaniem, natomiast  Magdalena Kraszewska prezentowała wyniki konkursu.   Laureaci i uczniwie wyróżnieni otrzymali dyplomy wraz z nagrodami, opiekunowie i realizatorzy projektu - podziękowania za współpracę.  

Relacja z konferencji zamieszczona została na stronie www Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i w  Bibservise Bibliotek Szkolnych Podlasia.