Dodana: 28 sierpień 2017 17:36

Zmodyfikowana: 28 sierpień 2017 17:36

Wycieczka Warszawa - Biologia/Chemia

 

W dniach 12-13.06.2017 dla uczniów Czerwoniaka w ramach realizacji projektu „Nowe Kompetencje- Nowe Perspektywy” odbył się wyjazd edukacyjny rozwijający kompetencje naukowo- techniczne związane z naukami biologiczno- chemicznymi do Warszawy.

Pierwszego dnia zwiedzano Laboratorium dr Ireny Eris, gdzie przedstawiono cały proces technologiczny kosmetyków. Pokazano linię produkcyjną, udostępniono do zobaczenia Centrum Naukowo- Badawcze w którym są prowadzone badania naukowe w zakresie kosmetologii.

Nocleg wraz z wyżywieniem został zorganizowany w luksusowym trzy gwiazdkowym hotelu Boss.

Następnego dnia grupa uczestniczyła w wykładzie i zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Pierwszym punktem były zajęcia w wirtualnej aptece, gdzie sprawdzali się jako farmaceuci. Następnie odbył się wykład przygotowany przez panią dr Monikę Grudzień mówiący o samowolnym przyjmowaniu leków i skutkach dla organizmu człowieka. W ramach zajęć laboratoryjnych młodzież uczestniczyła w zajęciach w Zakładzie Chemii Leków czyli poczuli się jak studenci III roku farmacji. Oznaczali zawartość substancji czynnych w preparatach produkcji przemysłowej.

Wrażenia uczestników tego projektu w ramach rozwijania kompetencji biologiczno- chemicznych dla młodzieży są niezapomniane. Nie tylko pogłębili swoją wiedzę ale i zainteresowania.