Dodana: 28 sierpień 2017 17:49

Zmodyfikowana: 28 sierpień 2017 17:49

Wycieczka Gdańsk

Gdańsk to kolejne miasto, które w ramach projektu „Nowe Kompetencje - Nowe Perspektywy” odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu matematyki czy informatyki.

Grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie, w ramach realizacji projektu „Nowe Kompetencje - Nowe Perspektywy”, uczestniczyła w dniach 12-14 czerwca w wyjeździe edukacyjnym rozwijający kompetencje naukowo - techniczne związane z naukami matematycznymi i informatycznymi. Celem wyprawy był Gdańsk.

Pierwszego dnia grupa wzięła udział w zajęciach w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Po wysłuchaniu wykładu pt. „Rozproszone języki programowania”, pokazującego rozwiązanie zagadki logicznej z wykorzystaniem komputera i algorytmu napisanego z użyciem dowolnego języka programowania, przyszedł czas na ćwiczenia. Pierwsze dotyczyły zakresu „liczb w komputerze”, pokazujących znaczenie podstawowych działań na liczbach i ich interpretację przez komputer. Drugie to warsztaty programistyczne, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił z zakresu podstaw programowania w Javie.