Dodana: 5 listopad 2018 15:32

Zmodyfikowana: 5 listopad 2018 15:32

Wrażenia po zajęciach z „ Krótkiej historii o polskich symbolach narodowych”

Wrażenia nauczycieli bibliotekarzy po zajęciach z „ Krótkiej historii o polskich symbolach narodowych”


Celem naszych lekcji jest omówienie genezy powstania polskich symboli narodowych. Zajęcia prowadzone są w  formie mądrej zabawy. Zauważyłyśmy, że dzieci posiadają ogólną wiedzę na ten temat, wyniesioną z domu bądź ze szkoły. My  podczas zajęć w bibliotece  tę wiedzę staramy się usystematyzować. Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach, wykonują wyznaczone zadania, w trakcie których mają okazję poszerzyć swoje wiadomości.

 Uczniowie zapoznają się m.in. z wystawą historyczną, tak jak jest to w muzeum, oglądają fragmenty filmów, słuchają specjalnie dobranych fragmentów muzyki. Uczestnicy naszych zajęć uczą się kroku poloneza, a nawet udało nam się z kilkoma grupami wykonać układ choreograficzny. Po przeprowadzonych  lekcjach w październiku, można stwierdzić, że dzieciom odpowiada ten rodzaj ruchu, nawet chłopcy ochoczo przystępują do tańca.

Odczuwamy satysfakcję, gdy widzimy na twarzach dzieci uśmiech i często słyszymy  -  „szkoda, że to już koniec”. Jest to dla nas największa zachęta do dalszej pracy.

Zapraszamy nauczycieli do przyjścia do biblioteki wraz ze swoimi uczniami.

Zajęcia odbywają się w Centrum Edukacji Nauczyciel w Białymstoku, ul. Złota 4.

Wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby skorzystać z naszej oferty prosimy o wcześniejszy kontakt celem ustalenia terminu.

Zajęcia planowane są w poniedziałki , wtorki i środy w godz. 8:00 - 15:00 .

Kontakt: jolanta.bakier@cen.bialystok.edu.pl;  elzbieta.korzeniecka@cen.bialystok.pl tel. 85 73 29 867 p. 103