Dodana: 7 kwiecień 2021 21:52

Zmodyfikowana: 7 kwiecień 2021 21:52

16.04.2021 | Warsztaty online dla środowiska edukacyjnego | Tworzenie śladów twórczych z grupą - wątki i tropy

Galeria Arsenał w Białymstoku (galeria-arsenal.pl)

16.04.2021 | WARSZTATY ONLINE DLA ŚRODOWISKA EDUKACYJNEGO | TWORZENIE ŚLADÓW TWÓRCZYCH Z GRUPĄ - WĄTKI I TROPY

Drogie nauczycielki, drodzy nauczyciele, edukatorki, edukatorzy, animatorki, animatorzy,

wasza pasja i wiara w działania są w obecnych warunkach szczególnie potrzebne! Działalność środowiska edukacyjnego nierzadko wymaga olbrzymiej kreatywności, dlatego Galeria Arsenał zaprasza na inspirujący wykład połączony z warsztatem, podczas których zaprezentowane zostaną działania autorskie projektu FUTURE ARTIST oraz realizacji działalności Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Przegląd najistotniejszych idei i realizacji warsztatów twórczych z dzieckiem, młodym człowiekiem i dorosłym. Pokaz dokumentacji działalności twórczej w galeriach, ale również w przestrzeni metropolii i mniejszych miejscowości. Z kolei na warsztatach będziemy badać związki sztuki wizualnej, poezji i literatury oraz pedagogiki i psychologii poprzez różne wątki, techniki twórcze i odniesienia do światowej sztuki najnowszej. Pokaz uzupełnią fragmenty książek i filmów autorki. Na zakończenie uczestnicy wezmą udział w relaksacyjnych warsztatach twórczych opartych o ideę koła w sztuce.

 


Prowadzenie: Ewa Kokot
16.04.2020 (piątek), godz. 17-19:30

Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia przyjmujemy do 13.04.2021 przez formularz zgłoszeniowy
https://forms.gle/A6G5thgYEbyc4ios8

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Otrzymają Państwo instrukcję i link do połączenia na platformie Zoom.

Po czynnym udziale w spotkaniu warsztatowym możliwe jest uzyskanie zaświadczenia uczestnictwa.

Ewa Kokot
Edukatorka sztuki, animatorka. Z wykształcenia pedagog i historyk sztuki. Od 1989 roku prowadzi autorskie projekty DZIECKO — SZTUKA — KONTAKT. Zrealizowała około 1600 warsztatów twórczych i akcji w przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni zrealizowanych trzech międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Autorka akcji: UTOPIA, PUSTKA, CIAŁO, LABORATORIUM MIASTA, POEZJA ULICY i DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Od 2012 kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Inicjatorka projektu „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury” oraz powołania Forum Animatorów Sztuki Najnowszej. Z-ca Przewodniczącej P. K. Wychowania Przez Sztukę InSEA. Stypendystka MKiDN. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury w 2016 r. W sferze jej zainteresowań jest wspólny obszar dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej.

 
 
ZAPOWIEDZI WYSTAW
 
 
10.04.2021 - 20.05.2021
DIANA LELONEK. KOMPOST
10.04.2021 - 20.05.2021
AMÉLIE BOUVIER. TAM, GDZIE SŁOŃCE KŁADZIE SIĘ SPAĆ
 
 
 
AKTUALNOŚCI
 
 
Warsztaty online na platformie gier edukacyjnych Seppo
   
02.01 - 04.30 Warsztaty
GRA EDUKACYJNA SEPPO DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH