Dodana: 26 listopad 2018 16:07

Zmodyfikowana: 26 listopad 2018 16:07

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W dniu 15 XI 2018 r zakończyliśmy 9 edycję Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Naszym gościem była autorka opowiadań, wierszy, rymowanek dla najmłodszych – Agnieszka Frączek. Prywatnie przesympatyczna osoba i miłośniczka zwierząt.

Pani Agnieszka z wykształcenia jest germanistką i leksykografem, adiunktem na Uniwersytecie Warszawskim. Jest redaktorem naukowym „Wielkiego słownika niemiecko – polskiego i polsko – niemieckiego” wydawnictwa PWN, który w 2010 r. został narodzony tytułem Książki Roku.

Za swoja twórczość literacką pisarka została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. Nagrodą Edukacji XXIw.,  Dużym Dongiem, oraz nagrodą im Marii Weryho – Radziwiłłowicz.

Pani Agnieszka w zabawnej formie przemyca w swoich utworach treści dotyczące poprawności języka polskiego. Ponadto uczy zasad dobrego wychowania, ekologii, wyjaśnia czym jest miłość, na czym polega adopcja, opisuje zachowania zwierząt.

Jej pierwszą debiutancką książeczką był samodzielny tekst wydany w 2003r. „Co ja plotę”.

Frączek bardzo szybko nawiązała kontakt z uczniami. Opowiadała skąd czerpać inspiracje, pomysły na książki, czytała wybrane przez siebie fragmenty utworów, zachęcała dzieci do dialogu. Zwróciła również uwagę na stosowanie przez nas poprawnych form językowych. Na koniec były podziękowania i najlepsze życzenia składane autorce. Ustawiła się też gigantyczna kolejka po autografy.