Dodana: 3 czerwiec 2019 18:37

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2019 18:37

Obchodziliśmy podwójny Jubileusz

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku w dniach 22-24 maja 2019 r. świętowało Jubileusz - 70 – lecia powstania Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i 75 – lecia utworzenia Biblioteki Pedagogicznej.

Obchody Jubileuszu były bogate w wydarzenia kulturalne. Inaugurację uświetnił występ światowej sławy śpiewaka operowego - Aleksandra Teligi oraz uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku. Do charakteru placówki nawiązywał wykład prof. zw. dr hab. Marka Jerzego Konopczyńskiego O duszy i umyśle nauczyciela.

W programie znalazł się również spektakl w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku oraz wycieczka edukacyjna do Grodna i wizyta w Muzeum Elizy Orzeszkowej.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jasionówki nadawała rytm imprezie a występy przedszkolaków wzruszały Gości i gospodarzy.

Historia CEN, przedstawiona w formie prezentacji nastrajała refleksyjnie, natomiast wystawy: malarstwa i książek, które wypełniały wnętrza, dostarczały estetycznych wrażeń. Jubileusz stał się okazją wielu spotkań i rozmów.

Wzruszeń dostarczały życzenia i gratulacje, które Goście przekazywali Pani Dyrektor Ewie Ścianie, jak również podziękowania emerytowanym pracownikom i nagrody tym, którzy obecnie tworzą zespół CEN.

Nabożeństwa dziękczynne w intencji pracowników Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, wniosły także przeżycie duchowe.

Nie zabrakło oczywiście rocznicowego tortu, który smakował znakomicie.

Jubileuszowa maskotka – sympatyczny Cenuś – pozostanie pamiątką a jubileuszowy kalendarz będzie odmierzał kolejne dni, tygodnie, miesiące…..