Dodana: 18 maj 2021 09:50

Zmodyfikowana: 18 maj 2021 09:53

Zaproszenie do projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Szanowni Państwo, 

Trwa nabór do trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu grantowego, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, do udziału w którym bardzo serdecznie chcemy zaprosić nauczycieli i nauczycielki oraz edukatorów i edukatorki z Państwa regionu. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie młodzieży uzdolnionej informatycznie. Poprzednie dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli. Udział wzięło w nich, ponad 800 uczestników. Za sukcesem poprzednich edycji stoi niewątpliwie dostęp grantobiorców do najnowszej wiedzy przekazywanej przez wykwalifikowanych specjalistów z najlepszych uczelni technicznych w kraju. 

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Partnerem Wiodącym Projektu jest Politechnika Łódzka, która realizuje go wraz z Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, Politechniką Gdańską, Akademią Górniczo – Hutniczą, oraz Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Stowarzyszeniem I love math. 

Na nauczycieli i edukatorów, którzy przystąpią do projektu czekają: 

  • 288 h szkoleń podnoszących kompetencje z algorytmiki i programowania, 
  • grant finansowy o wartości 6400 zł na prowadzenie kółka informatycznego, 
  • zestawy robotyczne, 
  • materiały dydaktyczne, w tym scenariusze zajęć, 
  • mentoring i opieka ekspertów na najwyższym poziomie, 
  • możliwości wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami projektu. 

 

Bardzo zależy nam na tym, żeby w dotrzeć z informacją do jak największej liczby nauczycieli i edukatorów. Dlatego będę ogromnie wdzięczna za przesłanie do wydziałów edukacji gmin i miast w Państwa regionie lub bezpośrednio do dyrektorów szkół.  

W załączniku przesyłam zaproszenie dla nauczycieli. 

Jeśli chcieliby Państwo zorganizować spotkanie online dla osób zainteresowanych projektem, bardzo chętnie weźmiemy z nim udział, przekażemy więcej informacji i odpowiemy na wszystkie pytania. 

Dodatkowo zapraszamy Państwa oraz przede wszystkim zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie na webinar informacyjny dotyczący rekrutacji, który odbędzie się 25 maja 2021 r.  o godzinie 19:00. Więcej informacji w wydarzeniu: https://fb.me/e/3LsFJaril

Szczegóły dotyczące projektu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.cmi.edu.pl

Nabór do III edycji kończy się 31 maja 2021 r.